EKO PREZENTY od My Guru - 10 pomysłów przyjaznych Planecie

EKO PREZENTY od My Guru - 10 pomysłów przyjaznych Planecie

Lista pomysłów na prezenty, które są EKO, PRZYJAZNE PLANECIE.

Wszystkie są stworzone w naszej małej pracowni w Poznaniu z poszanowaniem dla przyrody, ludzi i zwierzaków. Tworzymy w duchu upcyclingu, dając drugie życie tkaninom z odzysku. Jeśli używamy np poliestru, to dlatego, że właśnie daliśmy mu drugą szansę i chcemy, by posłużył jak najdłużej. Tworzymy unikatowe ubrania z tkanin pozyskanych z niechcianych już jeansów i innych części garderoby. Jednym zdaniem: u nas nic się nie zmarnuje!

Ale do rzeczy - poniższa lista to prezenty od 28 zł do 1300 zł. Każdy może znaleźć coś dla siebie lub bliskich!

#1 KOMPLET 3 POJEMNIKÓW

CENA 28 zł, różne kolory, UPCYCLING - tkanina roletowa

Komplet 3 pojemników - w 3 rozmiarach. Na drobiazgi, na co zechcesz - chętnie przechowają owoce i orzechy, ale nie pogardzą kabelkami, ołówkami… a może przydadzą się w łazience lub garderobie? Ładnie się prezentują jako osłonka doniczki z kwiatem.

Największy ma dno o wymiarach 17 cm x 17 cm,

średni ma dno o wym. 14 cm x 14 cm,

najmniejszy ma dno o wym. 12 cm x 12 cm.

https://www.myguru.pl/produkty/akcesoria-dla-domu/pojemniki,2,165

#2  SAKIEWKI NA MĄDRE ZAKUPY - PAKIET CODZIENNY 

(2 DUŻE I 2 MALE PLUS TOREBECZKA Z ZAPINKĄ)

CENA 50 zł

Chcesz troszczyć się o naszą Planetę?
Nie lubisz marnować?
Wykorzystujesz ponownie?
Biorąc na zakupy wielorazowe woreczki, robisz kroczek w kierunku zmniejszenia ilości plastiku. Planeta Ci podziękuje :)

W pakiecie codziennym są:

  • 2 duże sakiewki o wymiarach: 30 cm x 40 cm
  • 2 małe sakiewki o wym. 22 cm x 30 cm
  • upcyclingowa torebeczka z zapinką

Sakiewki na mądre zakupy to woreczki, które posłużą Ci zamiast foliowych jednorazówek, bo trzeba powiedzieć plastikowi stop. Sakiewki uszyłam z poliestru, więc są sztuczne, ale będą w użyciu długo, można je łatwo wyprać i szybko schną. Na sam koniec żywota mogą wylądować w pojemniku do recyclingu. Są czarne, ale wcale nie smutne - rozweselają je kolorowe bawełniane sznurki.

https://www.myguru.pl/sakiewki-na-madre-zakupy-pakiet-codzienny,3,347,347

#3  SAKIEWKI NA MĄDRE ZAKUPY - PAKIET NA WIĘKSZE ZAKUPY 

CENA 70 zł (3 DUŻE I 3 MALE PLUS TOREBECZKA Z ZAPINKĄ)

W TYM pakiecie są:

  • 3 duże sakiewki o wymiarach: 30 cm x 40 cm
  • 3 małe sakiewki o wym. 22 cm x 30 cm
  • upcyclingowa torebeczka z zapinką

Sakiewki na mądre zakupy to woreczki, które PO PROSTU TRZEBA MIEĆ. Warto sprawić bliskim taki praktyczny prezent. Dodatkowo miłe jest to, że upcyclingowa torebeczka z zapinką jest uszyta z męskich koszul i bywa w różne wzory, kratki, paski - daj się zaskoczyć :)

https://www.myguru.pl/sakiewki-na-madre-zakupy-pakiet-na-wieksze-zakup,3,347,348

#4 FIRANKOWE SAKIEWKI NA MĄDRE ZAKUPY

CENA 54 zł

W tym pakiecie  są:

  • 2 duże woreczki o wymiarach: 30 cm x 40 cm
  • 2 małe woreczki o wym. 22 cm x 30 cm
  • upcyclingowa torebeczka z zapinką

Woreczki na zakupy uszyłam z niechcianych już firanek, które dostałam od Was. Dałam im tym samym drugie życie. Mają swój urok, styl retro. Każda wspomina kiedyś okno, w którym wisiała. Uwielbiają warzywa i owoce. Zabierz je na zakupy lub podaruj komuś bliskiemu, by je miał zawsze przy sobie.

https://www.myguru.pl/wielorazowe-woreczk-na-zakupy-z-firanek,3,347,356

#5 MAŁY GNIECIOŁEK

Z DWOMA USZKAMI LUB NA 1 PASKU

CENA 90 zł

Idealny prezent dla kogoś, kto chce pokazać, że jest eko!

Gnieciołka uszyliśmy z tkaniny roletowej, która już roletą zostać nie mogła. Daliśmy jej za to szansę, by stała się poręczną i pakowną torebką, bo upcycling to coś, co kochamy. Gnieciołki mają prostą formę, niczym papierowy worek na cukier czy mąkę. Każdego pięknie gnieciemy i napełniamy miłością. Bo gnieciołek to nie jest zwykła torba, to jest torba, która mówi! Ma bowiem pasek z przesłaniem. Na pasku są hasła, które wybrała społeczność My Guru z Facebooka. To hashtagi, które mają pozytywną energię, dają moc do zmian i przede wszystkim pokazują, że jesteśmy eko. #loveanimals #lesswaste #whomademyclothes #fairtrade #fairtradefashion #climatechangeisreal #upcyclingdesign #lesswastemorelove, to kilka z nich :) Wybrane świadomie i tak noszone.

https://www.myguru.pl/produkty/gnieciolek-upcycling/maly-elegant,2,69

#6  ŚREDNI GNIECIOŁEK

Z DWOMA USZKAMI LUB NA 1 PASKU różne kolory!

CENA 140 zł

Idealny prezent dla kogoś, kto chce pokazać, że jest eko! (i nosić dużo przy sobie)

Gnieciołek   to jest upcyclingowa torba z roletKiedy ją nosisz - pasek pokazuje światu z czym się identyfikujesz.  Na pasku są hasła, które pokazują, że jesteśmy po zielonej stronie. #loveanimals #lesswaste #whomademyclothes #fairtrade #fairtradefashion #climatechangeisreal #upcyclingdesign #lesswastemorelove, to kilka z nich :) Wybrane świadomie i tak noszone.

https://www.myguru.pl/produkty/gnieciolek-upcycling/sredni-elegant,2,70

#7  KWIATKOWSKA - ENERGIA I KOLOR W JEDNYM!

UPCYCLINGOWA TORBA Z ROLET

CENA 119 ZŁ

my guru - kwiatkowska - upcycling

Kwiatkowska to upcyclingowa torba, idealna na zakupy i nie tylko. Na pasku ma hasła z hashtagami, które wybrała społeczność My Guru z Facebooka. Te hasła to nasz mały ekologiczny manifest. Kwiatkowska swoim kolorem wnosi radość w miasto. Bardzo mocna, wytrzymała, uniesie sporo. Poręczna, nie tylko na warzywa, pomieści co zechcesz.

 https://www.myguru.pl/kwiatkowska,3,362,360

#8  UPCYCLINGOWY T-SHIRT Z JEANSU

UNIKATOWY, JEDYNY TAKI NA ŚWIECIE - USZYJEMY SPECJALNIE DLA CIEBIE

CENA 360 ZŁ

my guru - t-shirt - upcycling

Unikatowe ubranie, które podkreśli Twoją osobowość. Nie ma drugiego takiego na świecie. Oryginalny jak TY, bo wykonam go specjalnie dla Ciebie :) Każdy T-shirt ma z przodu kieszonkę. T-shirt może być w kolorach błękitu i granatu, może być czarny jak noc, albo w czerniach i szarościach. Wreszcie mogę uszyć dla Ciebie zwariowany T-shirt z różnych kolorów jeansu. MOGĘ SPEŁNIĆ TWOJE MARZENIA LUB MARZENIA KOGOŚ, KOGO PRAGNIESZ OBDAROWAĆ.

https://www.myguru.pl/upcyclingowy-t-shirt-z-jeansu-stworzymy-dla-cieb,3,312,370

#9  UPCYCLINGOWA SUKIENKA Z JEANSU I INNYCH TKANIN

UNIKATOWA - STWORZYMY JĄ SPECJALNIE DLA CIEBIE

CENA 860 ZŁ

my guru - sukienka - upcycling

Każdą sukienkę UP tworzymy indywidualnie, by pasowała na Ciebie idealnie. Jeśli masz na nią ochotę - po prostu kup ją, a my wyczarujemy unikatowy model specjalnie dla Ciebie w Twoim rozmiarze. Sukienki tworzymy w procesie UPCYCLINGU, komponując je z kawałków różnych tkanin - wybieramy te, które są naturalne i przyjemne w dotyku: jeans, len, bawełnę. To tzw. „oversize”, czyli ma luźny fason. Ma rękawy 3/4 i klasyczną długość do kolana. Z przodu rozsuwana na metalowy zamek błyskawiczny, dzięki czemu można ją nosić rozpiętą lub zapiętą. TOTALNIE PODKREŚLA OSOBOWOŚĆ, WYRÓŻNIA Z TŁUMU! 100% PEWNOŚCI, że nikt nie będzie miał takiej samej. Każda jest inna!

https://www.myguru.pl/sukienka-up,3,312,312

#10  UPCYCLINGOWY PŁASZCZ MOCY

UNIKATOWY, Z NIESAMOWITYM KAPTUREM

CENA 1300 ZŁ

my guru - płaszcz mocy - upcycling

Luźny płaszcz, uszyty w duchu upcyklingu z kawałków jeansu pozyskanych ze spodni i innych ubrań. Krawędzie pozostawione są surowe, by tkanina w naturalny sposób się strzępiła. To unikatowe ubranie, które podkreśli twoją osobowość. Nie ma drugiego takiego na świecie. Oryginalny jak TY. Płaszcz nie ma rękawów, ma za to spory kaptur. 

Sięgajmy do podświadomości, do snów, kroczmy w stronę naszej własnej bajki, spełniajmy marzenia. To nie jest zwykła narzutka, to płaszcz, w którego uszycie włożyłam dużo uważności, serca i wyobraźni. Podkreśli osobowość, doda mocy. Każdy kawałek jeansu układałam, myśląc o tym kimś, kto włoży ten płaszcz i pójdzie w nim w świat!

https://www.myguru.pl/plaszcz-mocy-my-heart-knows,3,312,369

 

#11  BONUS - różne zestawy prezentowe - kupuj taniej w parze!

cena zestawu - od 98 zł do 180zł 

my guru - promocja - upcycling

Gnieciołek z sakiewkami na zakupy? Pojemniki z gnieciołkiem? Kwiatkowska z sakiewkami? A może dwa gnieciołki? Kupując w zestawie płacisz dużo mniej! Obejrzyj je koniecznie - może coś się zainspiruje?     https://www.myguru.pl/promocje,33

 

A W CO ZAPAKOWAĆ PREZENTY?

Jasne, że w upcyclingowe gnieciuszki :)

jak zapakować prezent - my guru

Aby Twój prezent miał klimat i cieszył oko jeszcze przed otwarciem :) Takiego woreczka się nie wyrzuca! Taki woreczek może mieć dalsze, ciekawe życie i może dalej służyć: przechowa różności, po wywinięciu brzegów stanie się pięknym pojemnikiem, osłoni doniczkę z kwiatem - albo przytuli kolejny prezent. Drewniany reniferek i wstążeczka do każdego woreczka!

https://www.myguru.pl/produkty/akcesoria-dla-domu/gnieciuszek,2,166

Który prezent Ciebie kusi?