Idea MY GURU

z dnia

Idea MY GURU to tworzyć produkty, które inspirują, łączą ze światem przyrody - w 100% wegańskie - w których składzie nie znajdziesz skóry, futra, wełny ani jedwabiu. Pieczołowicie dobieramy materiały, a produkty wykonujemy z dużą troskliwością i lokalnie, bo tworzymy dla odbiorcy wrażliwego - zarówno na los ludzi jak i zwierząt. Od zwierząt bierzemy tylko INSPIRACJĘ i przekazujemy ją dalej - zawsze w dobre ręce :)

SKĄD POMYSŁ?:

Praca, praca, pośpiech, nieustający błysk ekranów, dzień goni dzień, a wciąż jest tyle do zrobienia… Praca, którą kocham, która daje mi satysfakcję zaczyna mnie przytłaczać. Nie mam oddechu, nie potrafię odcedzić efektywnego działania od reszty i zyskać kwadransa na kubek białej herbaty. Tarmoszę futro psa, który spojrzał mi w oczy i ziewnął spokojnie - ten to ma życie, myślę, a po chwili dopada mnie refleksja - czemu ja tak nie mogę? Co mnie ogranicza? Dokąd się wciąż spieszę?

Wstaję, wychodzimy - wieczór wilgotny i cichy - wspólny rytm kroków i chrobotu pazurów o płytki. Przez jakąś chwilę patrzę na mury i chodniki jak on i myślę: Jakie to cudne umieć, ot tak, przełączyć się z lenistwa na wesołe doznawanie świata. Chyba zwierzęta są mądrzejsze od nas - żyją tu i teraz i nie przejmują się wiecznie tym co było i co będzie lub czego nie będzie… Może by tak się wreszcie zatrzymać i wziąć szczyptę inspiracji od psa, nauczyć się czegoś od kota… A mysz? Słoń? Kogut?… Każdy z nich to nauczyciel, mistrz! Guru! Tak GURU!!! My Guru…